Διεθνές ποδόσφαιρο όπως δεν έχετε ξαναδιαβάσει!

17/9/12

«Βγάζει μάτια» η Μαρσέιγ

Συνεχίζει ακάθεκτη η Μαρσέιγ στο γαλλικό πρωτάθλημα η οποία με τη νίκη της εκτός έδρας με 1-0 επί της Νανσί διατήρησε το απόλυτο στις πέντε πρώτες αγωνιστικές και βρίσκεται στην κορυφή με 15 βαθμούς. Παρέα της βρίσκεται και η Λιόν που επικράτησε με 2-0 της Αζαξιό, που όμως έχει και έναν αγώνα περισσότερο.

Οι Μασσαλοί ήταν απλά σοβαροί αυτή τη φορά και με σκόρερ τον Τζόρνταν Αγιού στο 53ο λεπτό πήρε τους τρεις πόντους δείχνοντας ότι είναι φτιαγμένη φέτος για μεγάλα πράγματα. Από εκεί και πέρα η Λιόν στο «Ζερλάν» έχοντας σταθερή απόδοση καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τους Κορσικανούς και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κοιτάζει τους πάντες αφ’ υψηλού. Σκόρερ οι Λοβρέν στο 25ο και Λισάντρο Λόπεζ στο 75ο λεπτό του παιχνιδιού.